Haber

Meksika’da bara silahlı saldırı: 9 ölü, 2 yaralı

– Meksika’da bara silahlı saldırı: 9 ölü, 2 yaralı

MEXİCO CİTY – Meksika’daki bir bara düzenlenen silahlı hücumda 9 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. Olayın karteller ortasında bir hesaplaşma olduğu üzerinde duruluyor.

Meksika’nın Guanajuato eyaletinde yer alan Apaseo El Alto kentinde Lexus isimli bara silahlı akın düzenlendi. Atakta, hücumda 9 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. Hücum sonrası minibüsle kaçan silahlı saldırganların, olay yerine karton üzerine yazılı bir ileti bıraktıkları aktarıldı. Bırakılan iletiye nazaran, taarruzun bölgede faaliyet gösteren iki kartel ortasındaki bir hesaplaşma olduğu düşünülüyor.

Guanajuato Eyaleti Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, federal ve eyalet ünitelerine bağlı güvenlik güçlerinin olay yerinde incelemelerde bulundukları tabir edilerek, olayın aydınlatılması için soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Guanajuato eyaletinde kartel savaşları sık yaşanıyor

Guanajuato eyaletinin Irapuato kentinde 15 Ekim’de yine bir bara düzenlenen silahlı saldırıda 12 kişi hayatını kaybetmiş, 3 kişi de yaralanmıştı. Yaşanan olayın yine karteller arasında bir hesaplaşma olduğu belirtilmişti. Meksika’nın Guanajuato eyaletinde, ülkenin en güçlü karteli olan Jalisco Yeni Kuşak Karteli ile Santa Rosa de Lima Karteli ortasında bölgenin hakimiyeti üzerine uzun müddettir çatışmalar yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu